www.adevarprezent.com

Punem acest forum la dispoziţia celor care doresc să cunoască mai mult din Cuvântul Domnului. Pentru a accesa mai multe resurse vă rugăm să mergeţi la www.adevarprezent.com

Autentificare | Înregistrare

Răspunde
 [ 4 mesaje ] 

Lun Feb 27, 2012 7:17 pm

Vârsta: 59

http://www.realitatea.net/foto_1213819_ ... 17295.html

Poate influența asta creștinismul?

Sus Sus

#

Lun Feb 27, 2012 8:43 pm

Pace tuturor crestinilor sinceri!
Am incredintarea ca nimic din ce-ar fi scris cineva vreodata,din ce-ar scrie cineva azi sau oricand in viitor,nu poate schimba mesajul inspirat de Duhul Sfant,prin profetii neamului ales al lui Yahweh si prin cuvintele Unicului Sau Fiu,divin ca si El,privitor la accederea sau nu a Imparatiei Sale.
Tot ce vine in explicarea acestor mesaje,daca-si gasesc corespondent in Vechiul si Noul Testament,poate influenta pozitiv Mantuirea,precum tot ce vine in contradictie cu Scripturile influenteaza "pozitiv"drumul spre "focul vesnic" ,purtand amprenta duhului cel rau,al tatalui minciunii.Diavolul stie sa se prezinte asemanator Creatorului,inspirand prin duhul sau toate relele,inclusiv scrierile "sfinte"ale dumnezeilor falsi,stie si poate sa imite orice vrea,in incercarea sa de a-I uzurpa autoritatea lui Yahweh.Intelegem poate acum,de ce trebuie sa-L numim pe Tatal pentru a nu fi confundat cu alti dumnezei,care afirma c-ar fi creatorii lumii si a universului si-ar fi atotputernici.
Doamne ajuta!

Sus Sus

#

Mar Feb 28, 2012 8:45 am

Vârsta: 59

Cam așa mă gîndeam și eu.
Totuși Domnul Iisus a făcut profeții că vor veni mulți ademenitori.
Să vedem dacă se va face public totul din acea "evanghelie".

Numai bine.

Sus Sus

#

Mar Feb 28, 2012 5:32 pm

Şi eu sunt de-acord cu "mirceatalos". Ce vreau să mai completez, şi cred că am mai spus-o undeva pe acest forum, este că Biblia se inventariază pe ea însăşi. Astfel, tot ce nu-i aparţine este uşor de stabilit. În Apocalipsa cap.4 şi 5, găsim 24 de bătrâni, adică proorociile a 24 de prooroci, 4 făpturi vii, adică 4 Evanghelii şi 7 duhuri ale lui Dumnezeu, duhuri care au inspirat (condus) pe cei 7 bărbaţi care au continuat scrierea Bibliei de la Faptele Apostolilor la Apocalipsa.

Sus Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde
 [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC