www.adevarprezent.com

Punem acest forum la dispoziţia celor care doresc să cunoască mai mult din Cuvântul Domnului. Pentru a accesa mai multe resurse vă rugăm să mergeţi la www.adevarprezent.com

Autentificare | Înregistrare

Răspunde
 [ 179 mesaje ] 

Mie Feb 08, 2012 7:18 am

Vârsta: 59

liviuconstantin scrie:
Și eu cred că Domnul Isus la 3 ani sau 4 ani nu cunoștea despre misiunea Sa. Aceasta a venit în timp, gradual.

Asta susțin și eu. Cunoașterea despre misiunea Sa a venit ulterior. De aceia am spus că este greu de presupus ce sa întîmplat în cei 18 ani...pierduți.
Chestiunea ridică o întrebare firească, conform versetului:

Ioan 16
13. Când va veni Mângâietorul, Duhul adevărului, are să vă călăuzească în tot adevărul; căci El nu va vorbi de la El, ci va vorbi tot ce va fi auzit, şi vă va descoperi lucrurile viitoare.
Deci Duhul adevărului VA VORBI despre tot ce AUDE.

Ulterior Iisus mai zice:
Ioan 16
14. El Mă va proslăvi, pentru că va lua din ce este al Meu, şi vă va descoperi.
15. Tot ce are Tatăl, este al Meu; de aceea am zis că va lua din ce este al Meu, şi vă va descoperi.

Ideia este că nu numai cele menționate în Scripturi sînt ale Lui Iisus. Duhul Sfînt se poate inspira, în ce vorbește, și din alte perspective.
Poți fi de acord cu asta?
Toate cele bune.

Sus Sus

#

Joi Feb 09, 2012 3:17 am

Cei aprox. 18 ani nu au fost pierduți ci eu cred că au fost folosiți pentru pregătirea Sa.

Duhul a vorbit prin apostoli lucruri care nu au fost zise înainte. Deci eu înțeleg că deșii Domnul Isus s-a înălțat și a plecat, totuși prin duhul a vorbit lui Pavel și celorlalți apostoli lucruri pe care ulterior ei le-au consemnat în scris și azi noi le avem sub numele de epistole. Deci comunicarea nu a avut loc sub forma gură către gură ca în timpul când Domnul era cu ei ci prin duhul. Astfel ceea ce apostolii au primit, au transmis mai departe în scris și astfel noi aflăm că prin duhul i s-a spus lui Pavel să nu meargă în Asia ci în Europa. Tot prin duhul a fost Pavel răpit să i se arate viitorul și alte detalii. Duhul a vorbit când prorocul a anunțat foamea ce avea să vină etc.
După moartea apostolilor nu a mai fost trimis nici un alt apostol, totul a fost consemnat (Noul Testament) iar acum Duhul vorbește din și prin Scriptură. Cuvintele (acum scrise) sunt duh și viață.
Apostolul Pavel zice că nu s-a ferit să vestească tot planul lui Dumnezeu.(Fapte) Deci avem scris tot adevărul, tot planul lui Dumnezeu în Scriptură, rămâne doar să-l descoperim și să-l trăim.
Cu pace

Sus Sus

#

Sâm Feb 11, 2012 8:05 pm

liviuconstantin scrie:
Cei aprox. 18 ani nu au fost pierduți ci eu cred că au fost folosiți pentru pregătirea Sa.
........
După moartea apostolilor nu a mai fost trimis nici un alt apostol, totul a fost consemnat (Noul Testament) iar acum Duhul vorbește din și prin Scriptură. Cuvintele (acum scrise) sunt duh și viață.
Apostolul Pavel zice că nu s-a ferit să vestească tot planul lui Dumnezeu.(Fapte) Deci avem scris tot adevărul, tot planul lui Dumnezeu în Scriptură, rămâne doar să-l descoperim și să-l trăim.

Ziceam pierduți în sensul că nu avem nimic consemnat de această perioadă.
Mie mi-se pare curios că se știu o serie de amănunte, consemnate de altfel și petrecute de la naștere și pînă la 12 ani și pe urmă pînă la 30 nimica. Dar în fine, poate î-mi scapă mie ceva.

Deci Duhul a vorbit prin apostoli și prin Pavel și avem consemnat totul. Părerea mea este că avem ce a poftit Irineu, omul biserici din acea vreme. Doar doi apostoli au scris evanghelii. Matei și Ioan. Marcu și Luca nu au fost apostoli. Mai avem epistolele lui Pavel și nici alea toate, după cum se bănuiește.
Nu-mi vine să cred că ceilalți apostoli nu au consemnat nimic. Ar mai fi ceilalți 70 de ucenici trimiși de Iisus. Nici unul nu a scris nimica, sau sa ascuns Adevărul?

Numai bine.

Sus Sus

#

Sâm Feb 11, 2012 9:30 pm

Numai apostolul Matei a scris evanghelia.Sf.Ioan nu a consemnat nimic direct,evanghelia fiind "dupa Ioan"scrisa de un discipol al sau,iar Apocalipsa e scrisa de alt Ioan,ucenic al apostolului.
Ele(cele doua ev.) au fost scrise?vorbita cel mai probabil in limba aramaica,si traduse ulterior in greaca veche,pierzandu-se foarte multe subantelesuri din original.Daca va intereseaza va pot da,maine,cateva exemple,in care ceea ce citim noi azi nu s-a spus si nu s-a dorit sa fie spus asa cum scrie in traducerile noastre.
Numai bine!

Sus Sus

#

Lun Feb 13, 2012 3:20 am

Dragă Dulgheru,
nu avem consemnat decât ceea ce este esențial pentru noi, nimic mai mult, nimic mai puțin. Ce s-a scris, s-a scris pentru a putea scoate o clasă de iubitori de Adevăr din cele scrise, de aceea Dumnezeu a păstrat doar ceea ce El a considerat esențial pentru punerea la încercare a acestei clase de preoți-regi. Oare te-ai întrebat de ce epistolele sunt scrise destul de succint și destul de disparat ca informație. Eu m-am întrebat și răspunsul meu este că Dumnezeu a dorit să păstreze doar informația care poate duce la mai multe variabile false și una singură corectă. Asta pentru că El dorește să filtreze afară pe cei care se mulțumesc cu o explicație care deșii încalcă flagrant fie unul din cele 4 mari atribute ale Sale fie pe toate 4 și cu toate acestea este acceptată ca adevăr de mulți oameni.
Sunt convins că Dumnezeu ar fi putut să ne lase o Scriptură pe care lumea să o poată citi ca pe știre dată o ora de știri, sau ca o informație detaliată lăsând afară orice ambiguitate, orice nelămurire orice putință de interpretare greșită. Ar fi putut veghea ca astfel să fie scris mesajul, dar iată că avem interpretări diferite. Astfel are loc o triere, o filtrare a celor pe care El îi iubește, și totodată care îl iubesc pe El.
Adevărul ne este promis că îl putem căuta și găsi, iar cel ce a promis acest lucru este deasupra oricărei bănuieli de înșelătorie, cred că putem cădea de acord aici cu toții. Deci dacă Adevărul este pus la dispoziția celui ce bate, celui ce caută din toată inima înseamnă că el poate fi găsit în Scriptură. Acest Adevăr sfințește (...sfințește-i prin adevărul Tău, cuvântul Tău este adevărul...) iar restul adică eroarea, miciuna nu poate sfinți (și aici cred că putem cădea de acord cu toții, nu?)
Eu așa înțeleg că putem găsi acest adevăr și că numai el ne poate sfinți.
Sau greșesc?

Sus Sus

#

Mar Feb 14, 2012 8:21 am

mirceatalos scrie:
Numai apostolul Matei a scris evanghelia.Sf.Ioan nu a consemnat nimic direct,evanghelia fiind "dupa Ioan"scrisa de un discipol al sau,iar Apocalipsa e scrisa de alt Ioan,ucenic al apostolului.
Ele(cele doua ev.) au fost scrise?vorbita cel mai probabil in limba aramaica,si traduse ulterior in greaca veche,pierzandu-se foarte multe subantelesuri din original.Daca va intereseaza va pot da,maine,cateva exemple,in care ceea ce citim noi azi nu s-a spus si nu s-a dorit sa fie spus asa cum scrie in traducerile noastre.
Numai bine!

Ar fi interesant să stim ce sa spus și nu avem consemnat în Scriptură. Cît despre Evanghelii am înțeles eu că toate ar fi "după". Interesantă Evanghelia după Ioan. Mă gîdesc de unde a avut atîta ținere de minte scriitorul să descrie discuțiile purtate la ultima cină. Nici să fi fost acolo este greu de crezut că a ținut minte ce sa scris după un număr de ani. De regulă oameni uită și ce au mîncat joia trecută , darminte să țină minte pe cine au votat și ce le-a fost promis.
Cît despre Apoc. înclin să cred că este vorba despre același Ioan, pe care Domnul Iisus la iubit cel mai mult. Dar ar fi interesant, repet, dacă ar fi și alte argumente.
Numai bine.

Sus Sus

#

Mar Feb 14, 2012 8:34 am

liviuconstantin scrie:
Dragă Dulgheru,
nu avem consemnat decât ceea ce este esențial pentru noi, nimic mai mult, nimic mai puțin.

Dragă Liviu,
Nu vreau să intrăm în polemici absurde. Este un lucru dovedit că, ulterior în timp, sau descoperit scrieri care au legătură cu ce este canonizat de biserică, prin acel Irineu care a alcătuit Biblia cum o avem noi azi. La fel cum sa dovedit că sînt texte în Scriptură care au fost adăugate sau modificate/mistificate, din varii motive, precum susținerea doctrinei. Astfel , chiar dacă esența Scripturi este să-l cunoștem pe Dumnezeu, prin Domnul Iisus a rămas. Desigur că asta este cel mai importatant. Modificînduse sau adăugînduse la text, sau scoțind din text, lucru iarăși dovedit (vaticanul a recunoscut că din Revelație sau scos texte, cică ar fi fost greu de înțeles), am primit Adevărul oarecum diluat. Părerea mea.
Toate cele bune.

Sus Sus

#

Mar Feb 14, 2012 6:47 pm

Pana in anul 170 ev.dupa Ioan nu este pomenita in scrierile sfintilor(in timp ce unele apocrife de azi erau citate in biserici),Irineu al Lyonului fiind cel care o impune.Apocalipsa a fost respinsa,ca fiind neinspirata,la Conciliul de la Laodice din 363.
Primele biserici crestine preluase invatatura apostolilor si cu modestie si speranta isi traiau viata simpla si curata.Odata cu cresterea numarului credinciosilor si preluarea supravegherii lor de catre "carturari si filosofi"lucrurile au luat-o razna,batranii coordonatori(episcopii)considerandu-se sfinti,fabuland pe marginea textelor vechi si noi,incercand fel de fel de armonizari cu filosofiile la moda,iar restul fratilor mireni ascultatori si din ce in ce mai indepartati de fostii lor "egali".
Asta nu inseamna ca acestea nu contin mesajul inspirat(in varianta originala),intru-cat sunt in cooncordanta cu celelalte scrieri inspirate.Trebuie numai sa fim retinuti in a face preziceri profetice,intrucat nu avem la dispozitie decat copii realizate dupa sec.V.(inclusiv speculatiile privitoare la 666)
Pe de alta parte,mesajul privind soarta celor ce-l urmeaza pe Iisus,respectandu-i paruncile,adica speranta Imparatiei lui Yahweh(si viata vesnica) si soarta celor care pacatuiesc,focul vesnic,este suficient de clar in toate Scripturile.
Pacea lui Yahweh,prin Iisus,sa fie cu toti crestinii sinceri!

Sus Sus

#

Mie Feb 15, 2012 3:20 am

Poate că unele descoperiri arheologice vor aduce la suprafață mai multă informație decât avem în prezent. Eu însă cred că ceea ce avem la ora actuală este suficient pentru a înțelege ce este necesar unui ucenic. Am citit și eu despre istoria religiei creștine și cunosc și eu disputele pe marginea unor versete, texte, etc.
Totuși iată că în ciuda tuturor manevrelor satanice de a modifica, schimba, deturna cele consemnate, avem Scriptura așa cum o avem în ziua de azi. Și așa cum e s-a găsit un plan de mântuire a tuturor oamenilor (dar mai ales al celor credincioși) și o răsplată pentru cei ce se luptă pe calea aceasta încercând din toate puterile lor să imite pe Christos.
Este și o pedeapsă pentru cei ce se răzvrătesc în mod voit și în deplină cunoștință de adevăr: moartea. Plata păcatului este moartea. Când Adam a păcătuit i s-a spus că va muri în ziua aceea. Au trecut 930 de ani (deci mai puțin de 1000 cât este o zi la Domnul) și a murit. Lui Adam nu i s-a spus: Veșnic vei fi chinuit când vei păcătui ci i s-a spus că va muri. Acum am ajuns să credem că de fapt moartea este o schimbare de la o formă de viață la alta și că de fapt omul are un suflet nemuritor (șoapta din Eden) și că va fi chinuit în veșnicie. Iar dacă cer un citat biblic la asta mi se aduce Luca 16 și Apocalipsa, adică o pildă și o carte plină de simboluri dar nimeni nu îmi aduce un verset din Vechiul Testament care de fapt descrie ce este moartea mult mai detaliat.
Și ni se spune că păcatul de neiertat este hula împotriva Duhului Sfânt. Acum, cine poate huli împotriva Duhului Sfânt? Hindușii? Musulmanii? Budiștii?
Dar creștinii? Doar ei au Biblia, nu? Și totuși unii zic într-un fel alții în alt fel, nu mai știi pe cine să crezi. Apostolul Pavel descrie în felul următor păcatul de neiertat:
Căci cei ce au fost luminaţi odată - şi au gustat darul ceresc, şi s-au făcut părtaşi Duhului Sfânt, 5. şi au gustat Cuvântul cel bun al lui Dumnezeu şi puterile veacului viitor - 6. şi care totuşi au căzut, este cu neputinţă să fie înnoiţi iarăşi şi aduşi la pocăinţă, fiindcă ei răstignesc din nou, pentru ei, pe Fiul lui Dumnezeu şi-L dau să fie batjocorit.
Deci ca să păcătuiești împotriva Duhului Sfânt trebuie să fi luminat de Dumnezeu, trebuie să guști din puterile veacului viitor și să întorci spatele după ce ți s-a făcut de cunoscut. Care din actualele confesiuni și din membrii poate spune că a fost luminat de Dumnezeu, că i s-a dat să guste din Împărăția viitoare? Căci ele se contrazic singure în cele ce declară arătând în felul acesta că nu sunt luminate de Dumnezeu căci Dumnezeu nu se contrazice declarând unei confesiuni un lucru și altei confesiuni alt lucru, nu mai vorbim de gustarea puterilor veacului viitor care nici măcar nu este pomenit.
În aceeași epistolă apostolul Pavel mai descrie odată acest păcat:
26. Căci, dacă păcătuim cu voia, după ce am primit cunoştinţa adevărului, nu mai rămâne nicio jertfă pentru păcate, 27. ci doar o aşteptare înfricoşată a judecăţii şi văpaia unui foc care va mistui (ce înseamnă a mistui?) pe cei răzvrătiţi.

Deci iată că pentru a huli împotriva Duhului Sfânt trebuie să ai cunoștința adevărului, și mie mi se pare normal ca cineva să fie condamnat numai după ce i s-a spus în mod clar (deci nu confuzia de azi). Această claritate va veni în viitor (toți Mă vor cunoaște)

Și acum se pune problema cunoaște acest 666 Antichrist Adevărul? Dacă da atunci el este în pericol de moartea a doua căci a primit cunoștința adevărului, dacă nu atunci nu este un păcat de neiertat și fiind în necunoștință este protejat (căci Dumnezeu nu ține seama de vremurile de neștiință). La fel stau lucrurile cu toți oamenii.

Sus Sus

#

Joi Feb 16, 2012 8:10 pm

Din textul citat(Ev.)reiese clar ca apostolul se adreseaza evreilor convertiti la crestinism,ei gustase din dulceata adevarului,care erau tentati sa se intoarca la vechile obiceiuri iudaice(inclusiv ispasirea eventualelor pacate prin jertfe si preotii lor,deci punerea la indoiala a Marelui Preot Iisus).Nu cred ca Pavel ar face vreo aluzie macar la Imparatia Veacului Milenar(atunci nu exista aceasta idee )ci in vs.45,6,face referire la crestinii evrei din timpul sau.Trebuie sa vedem mesajul in contextul asezat de apostol,nu sa-l extrage si sa-i dam interpretari alegorice.Stiti ca inca din sec II I.H. s-au facut astfel de interpretari a fiecarui verset din Scripturi,si asta continua si azi,si te doare capul daca citesti o mica parte din ele.Mesajele clare trebuiesc interpretate functie de destinatar si celelalte mesaje,din fata si spatele versetelor.
Am luat textul si-am rugat credinciosi diferiti sa-l explice(5 pers.diferite)si niciunul nu a interpretat cum ziceti dvs.iar cand le-am spus varianta de mai sus m-au privit ciudat.
Privitor la 666,sunt alte denominatii,necrestine,care vorbesc in numele Creatorului si care prin atitudinea lor fata de cei care-isi pun viata-n mainile lui Iisus,prin "cucerirea",incet dar sigur a lumii,crestine si necrestine,prin misiunea sfanta de asi impune crezul sfant,prin orice mijloace,si de a domina intregul pamant(lucru previzibil in cateva sute de ani,daca trendul actual se va mentine),se apropie mult mai tare de mesajul din Apocalipsa.
Pacea lui Yahweh,prin Iisus,sa fie cu toti crestinii sinceri!

Sus Sus

#

Vin Feb 17, 2012 4:00 pm

Îmi pare rău că trebuie să te contrazic Mircea dar ceea ce ap. Pavel descrie în epistola sa către evrei este păcatul ce nu poate fi iertat, nu are nimic de-a face cu iudaizarea creștinilor eu unul cel puțin nu văd nici o aluzie la iudaizare și întoarcere la obiceiurile mozaice. Știu că acest proces avea loc, pe urmele lui Pavel veneau iudaizatorii care cereau celor ce l-au primit pe Christos să țină și Legea Mozaică. Dar aici Pavel descrie faptul că cei ce au fost luminați de Adevărul lui Dumnezeu nu mai au nici o scuză căci a păcătui împotriva luminii depline, a adevărului confirmat de sus prin înțelegere deplină, este de neiertat.
Nu mă miră faptul că 5 persoane diferite au interpretat textul în mod diferit și au privit ciudat la această interpretare, asta mi se întâmplă aproape zilnic. Fiecare după crede și înțelege.
Cât despre cei care își impun credința prin forță și sabie, de sabie vor pieri.
Dar apostolul făcea referire că: ei au ieșit din mijlocul nostru, deci din creștinătate se ridică acest antichrist, nu din afară. Să nu privim în afară căci vom fi înșelați.

Sus Sus

#

Sâm Feb 18, 2012 9:25 am

mirceatalos scrie:
Trebuie numai sa fim retinuti in a face preziceri profetice,intrucat nu avem la dispozitie decat copii realizate dupa sec.V.(inclusiv speculatiile privitoare la 666)

Speculații în privința numărului 666 poate face oricine.
Eu cred că Scriptura nu minte. Sau mă înșel? Eu am certitudine că văd în Scriptură numărul 666 de PATRU ori. Mai puțin în Biblia ortodoxă unde apare numai de 3 ori.

Ori ce am adus eu în discuție nu sînt speculații.
Poate nu m-am exprimat pe înțelesul intrlocutorilor, dar există posibilitatea ca ei să nu fi înțeles.
Poate trebuia să discutăm mai întîi asta:
http://calinhera.wordpress.com/2010/11/ ... nmultirii/

Să lămurim de ce numerele 12, 16, 18, 24 și 36 au o fregvență mai mare ca celelalte numere, din tabla înmulțirii, prin înmulțirea "naturală" a cifrelor.

Abea dacă se înțelegea acest aspect puteam discuta DUALITATEA numărului 666.

Dar se pare că nu mai interesează pe nimeni.
Toate cele bune.

Sus Sus

#

Sâm Feb 18, 2012 9:31 pm

Stimate d-le Dulgheru,
Va asigur ca sunt oameni care au urmarit cu interes postarile dvs.asteptand un plus de argumente in lamurirea mesajelor ascunse,deocamdata,din Scripturi.Printre ei m-am aflat si eu si in special d-l Constantin,un om cu mai mult har si mai multa rabdare decat noi.
Va cer scuze daca am lasat sa se inteleaga ceva ce v-a suparat;o mai fac adesea,de cele mai multe ori fara sa intentionez asa ceva.
Numai bine si Yahweh,prin Domnul,sa-i aiba in paza pe toti crestinii sinceri!

Sus Sus

#

Sâm Feb 18, 2012 10:41 pm

Pe marginea Apocalipsei se pot face tot felul de interpretări, este o carte foarte grea și plină de simboluri, destul de greu de înțeles. Multe din interpretările date în ziua de azi au fost date după împlinirea unor evenimente. De exemplu interpretările date de unii (printre care și noi) că femeia desfrânată, Antichristul reprezintă de fapt papalitatea a fost adusă după ce papalitatea și-a umplut mâinile de sânge, au interzis citirea și interpretarea Scripturii de către oamenii de rând și au cerut tuturor mirenilor credință oarbă și ascultare deplină în ceea ce Nicolaiții (cei sus-puși) au stabilit că ei mirenii de rând trebuie să creadă. Iubirea de bani și putere, desfrâul de care au dat dovadă Nicolaiții au dat gol această religie falsă iar cei ce au avut curajul să vadă și nu să privească în altă parte făcându-se că nu văd, au arătat fără putință de tăgadă că papalitatea nu s-a purtat cu turma cum s-a purtat Christos. Când unii din apostoli au cerut foc din cer asupra celor ce nu doreau să primească pe Domnul, El le-a răspuns că nu cunosc de ce spirit sunt călăuziți. (Luca 9)
Exemplul de toleranță al Domnului ( ca să nu mai vorbim și de alte lucruri scârboase îngăduite de papalitate), n-a fost urmat, dimpotrivă papalitatea a eliberat medalii celor care au vărsat sânge în noaptea Sf. Bartolomew în Franța și asta e numai un exemplu. Scuza că astfel scapă restul turmei de iad și chin veșnic a fost invocată și datorită groazei cu care stăpânea prin această minciună diabolică a făcut priză la oamenii de rând care priveau cu ură și dispreț pe cei ce citind Scriptura înțelegeau diferit.
Papalitatea a interzis căsătoria preoților pentru ca averile lor să rămână bisericii și să nu treacă la văduvă și urmași dar procedând astfel a deschis o ușă largă homosexualității și pedofiliei căci mulți din ei încearcă să devină preoți zicând în sine că oricum căsătoria nu este pentru ei și alăturându-se bisericii vor putea să se înfrâneze în timp prin dedicația pe care o vor avea. Dar rezultatele nu s-au lăsat așteptate căci iată că mulți din ei n-au reușit să scape de poftele interioare și le-au dat frâul liber văzând că sunt protejati de sutana pe care o poartă. Și dacă în zilele noastre încă au putere să scape datorită influenței Romei, vă puteți imagina abuzurile din trecut când stăpânea fără a putea fi trasă la răspundere de nimeni. Copiii indigenilor din Lumea Nouă erau luați cu forța de la părinți pentru a fi încreștinați de acești preoți. Asta a continuat până destul de curând iar acum acești copii își găsesc curajul de a spune abuzurile pe care le-au îndurat.
Noi credem că papalitatea întrunește condițiile explicate de apostoli și de cartea Apocalipsei pentru Antichrist. Ei s-au ridicat din biserica adevărată, s-au înălțat la putere, au ucis, au schimbat mesajul apostolilor dintr-unul plin de speranță și fericire într-un mesaj de groază și plin de panică, un mesaj confuz/babilonic. Papalitatea s-a pus în locul lui Christos (anti înseamnă și în locul) și au declarat că ei dețin mântuirea, iertarea sau blestemul veșnic. Vicarius Filii Dei care azi a fost schimbat în Vicarius Christi desemnează Antichristul.
Dar deșii noi credem că papalitatea ca sistem este Antichristul, nu înseamnă că nu ascultăm și alte propuneri, altfel întregul rol al acestui forum ar fi desființat. Eu unul urmăresc cu interes ideile lui Dulgheru și al celorlalți, cântăresc și mă gândesc.

Sus Sus

#

Vin Feb 24, 2012 3:28 pm

Eu cred că pagina asta ar trebui studiată.
http://www.666myth.com/666_Maths.html#section1.2

Sus Sus

#

Vin Noi 30, 2012 1:53 pm

Cum inteleg eu.nr 6 este un nr simbolic.666 compus din 600+60+6 adica puteri care conduc lumea ,adica religia ,politica si comertul.Sunt trei elementi de care foloseste Satana ca sa nu vada oameni adevarul.Deci de aceste trei elementi trebuie sa ferim.'
Stiim ca toarte a fost scris in Biblie pentru invatatura noastra conform 1 Cor.10:11 Romani 15:4.
Se mai poate vizualiza si alte subiecte aici http://eliberare.ucoz.ro/publ

Sus Sus

#

Mie Dec 19, 2012 12:12 pm

Vârsta: 48

Este clar ca 666 are legatura cu cipul. Ca sa poti primi cipul va trebui sa subscrii la conditiile in care ti se va da. Vor fi oare niste conditii pe care o se le putem accepta? Eu cred ca nu.

Sus Sus

Site web

YIM

#

Mie Dec 19, 2012 6:45 pm

De unde este clar ca 666 are legatura cu cip-ul?

Sus Sus

#

Mie Dec 19, 2012 7:51 pm

Vârsta: 48

Din "legatura". Astfel vor putea controla totul. Apocalipsa spune ca fiara (sistemul politic din timpul sfarsitului) va primi o mare autoritate.
http://en.wikipedia.org/wiki/Microchip_implant_(human)
http://en.wikipedia.org/wiki/Microchip_revolution
http://en.wikipedia.org/wiki/Acceptance_mark

In viitor se vor scoate banii lichizi de pe piata (sunt multe interese politice aici) si vom putea cumpara sau vinde doar prin card. Apoi urmeaza faza finala, cum spune si Apocalipsa, cand nimeni nu mai poate sa vanda sau sa cumpere daca nu are semnul fiarei (numarul ei).

Sus Sus

Site web

YIM

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde
 [ 179 mesaje ] 

Ora este UTC